ZYRTARE:Milan nënshkruan me super-yllin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

ZYRTARE:Milan nënshkruan me super-yllin

23:18 | 25 Janar 2019

Milan ka nënshkruar me 18-vjeçarin, Leroy Abanda Mfomo nga skuadra rinore e Monakos përcjell ORAinfo.

Talenti i ri francez bëri mjaft ndikim në Ligën e Rinisë UEFA për klubin e tij këtë sezon, duke kontribuar dy gola dhe tre asistime në 10 ndeshje.

Kontrata e tij me Monakon do të skadojë në qershor, kështu që ai ishte në dispozicion për një çmim të prerë.

Fillimisht, Abanda do të stërvitej me ekipin rinor të Primavera, por ai pritet të shkojë deri te skuadra senior në sezonin e ardhshëm./ORAinfo/

Komento: