Zyrtarët policorë që u prangosen dje në veri, dërgohen në gjykatë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtarët policorë që u prangosen dje në veri, dërgohen në gjykatë

13:34 | 29 Maj 2019

Zyrtarët policor që u prangosen dje në veri të Mitrovicës, kanë dal para Gjykatës sot.

Dje, serbët lokalë, të armatosur, kanë penguar realizimin e këtij aksioni, e gjithashtu kanë vendosur barrikada nëpër rrugë.

19 zyrtarë policorë u prangosen përfshirë drejtorin e policisë në Zubin Potok, gjithashtu 9 qytetarë, për të cilët kishte urdhër-arrest dhe pastaj edhe 7 qytetarë që penguan Policinë gjatë aksionit.

Aty është dërguar edhe komandanti i stacionit policor në Zubin Potok, Zvezdan Milojeviq.

Komento: