6 hapat që duhet të ndiqni për tu bërë 20 vjet më re – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

6 hapat që duhet të ndiqni për tu bërë 20 vjet më re

16:07 | 11 Mars 2019

Përkujdesja e lëkurës- Ky trik mund të ndihmojë me të vërtetë të përmirësojë pamjen e rrudhave.

Lëkura e thatë e rrudhave bëhet më shpejt se lëkura e mirë-hidratuar, kështu që nëse lëkura juaj është e thatë është nuk po përdorni serum hidratues me acid Hyaluronic.

Serumi zhduket në lëkurë, por do të ulet atje në shtresat e sipërme, duke parandaluar atë ndjenjë të ngushtë, të thatë dhe duke tërhequr ujin në lëkurë nga ajri, përcjell ORAinfo.

Përdorni vitaminën A

Hapi tjetër është të filloni të përdorni një krem që përmban një formë të vitaminës A, si retinoli.

Kjo fillon prodhimin e kolagjenit, proteina që i jep lëkurës strukturën dhe elasticitetin e saj, dhe redukton shkallën e thyerjes së kolagjenit në lëkurë.

Përdorni Retinol

Këshilla standarde kur fillon të përdoret një retinoid është që të aplikohet dy herë në javën e parë.

Ndiqni udhëzimet e produktit, të cilat kanë tendencë të këshillojnë aplikimin e locionit në një fytyrë të pastër, të thatë gjatë natës dhe duke përdorur me masë.

Sugjeroj që ta përdorni në qafën tuaj dhe duart tuaja, të cilat shpesh kanë nevojë për më shumë ndihmë sesa fytyra.

Oxygen GloW Booster

Ky trik është përdorur nga shumë këngëtarë të njohur si Madonna, Justin Bieber e Kim Kardashian.

Si funksionon?

Një shkop i hollë shpërthen oksigjenin nën presion të përzier me serume përmirësuese të lëkurës mbi fytyrë. Serumi kryesor është një acid hialuronik me peshë molekulare të ulët.

Laseri i fytyrës

Ky trajtim super-i shpejtë (ju jeni brenda dhe jashtë për 15 minuta) përdor dy makina të teknologjisë së lartë për të ndriçuar fytyrën.

Rreze laseri avullon papastërtinë, vajin dhe bakteret për të pastruar thellë lëkurën, ndërsa IPL shton ndriçimin ekstra.
Pastrimi i thellë

Pastrim i thellë dhe lustrim, HydraFacial i jep lëkurës tuaj një lëvozhitje të shpejtë të acidit dhe e zhytet me serume hidratuese, të gjitha në gjysmë hapësirë apo më shumë. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!