A e dini se burrat në muajin nëntor nuk guxojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale? – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A e dini se burrat në muajin nëntor nuk guxojnë të kryejnë marrëdhënie seksuale?

22:11 | 06 Nëntor 2022

Sfida e re e nëntorit që po synon të bëhet traditë.

“No Nut November” është sfida e nëntorit që po synon të bëhet tradicionale.

Kjo sfidë inkurajon burrat që të mos bëjnë seks për tridhjetë ditë, madje nuk u lejohet as ejakulimi, pavarësisht a kanë partnerë apo janë vetëm.

Kjo sfidë ka filluar nga viti 2021 dhe synon që të bëhet me rregulla strikte.

Disa nga rregullat e kësaj sfide, pos që nuk duhet të bëni seks.

Në lidhje me këtë çështje ka folur urologia Rena Malik e cila shpjegoi se çfarë duhet të dinë të gjithë për “No Nut November”.

“Literatura e lashtë diskutoi mbajtjen e spermës si një mënyrë vetëkontrolli. Besohej se ejakulimi në fakt po ua humbiste burrave kontrollin mbi veten dhe mbajtja e saj ishte në fakt një mënyrë për të përmirësuar shëndetin dhe kontrollin e trupit”, u shpreh ajo.

Komento: