A e keni parë “Dritën” e Familja Moderne, kur ishte e re, ja sa e bukur dukej ajo – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A e keni parë “Dritën” e Familja Moderne, kur ishte e re, ja sa e bukur dukej ajo

22:17 | 23 Maj 2019

Kaq e bukur dukej dikur Myrvete Kurtishi.

Është zonjë e teatrit, filmit dhe televizionit.

Aktorja nga Gjakova, Myrvete Kurtishi është emër shumë i njohur, që ia ka falë jetën artit, shkruan “Kosovarja”.

Dihet që karriera e aktores është e gjatë dhe se ajo në pjesën më të madhe të shfaqjeve ku ka marrë pjesë, ka pasur rol kryesor.

Figura e saj u bë shumë popullore përmes rolit të “Dritës” në serialin “Familja Moderne”. Pas përfundimit të serialit, ajo ka marrë pjesë edhe në shumë projekte të tjera.
Në “Kosovare”, ju njohim me pamjen e dikurshme të aktores gjakovare.

Komento: