A ju kujtohet Pipi Çorapëgjata? Tani nuk do ta njihni, ka ndryshuar shumë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

A ju kujtohet Pipi Çorapëgjata? Tani nuk do ta njihni, ka ndryshuar shumë

08:57 | 30 Maj 2019

Pipi Çorapëgjata ka ndryshuar aq shumë me kalimin e vitit, gjë që vështirë se do ta kishit njohur.

Ajo tashmë ka mbushur 60 vjet.

Pipi Çorapëgjata është një prej personazheve më të dashura për fëmijë që nga shekulli i kaluar.

Popullariteti i Pipit është aq i madh, saqë gjenerata të ndryshme janë rritur duke parë aventurat e saj me Anikën dhe Tomin. Këtë rol e ka luajtur aktorja suedeze, Inger Nilsson, e cila sot është 60-vjeçare dhe jeton në Suedi.

Nilsson rolin e parë në karrierën e saj e pati atë të Çorapëgjatës, madje edhe sot në shekullin 21, njerëzit ende e njohin atë kudo që shkon. Në vitin 2015, ajo ishte pjesë e kastit të filmit “The here after”.

Aktualisht ajo punon si sekretare në Stokholm. Me anë të disa fotografive mund ta shihni se si duket tani aktorja. /rtv21

Komento: