AC Milan – Salernitana, këto janë formacionet e mundshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

AC Milan – Salernitana, këto janë formacionet e mundshme

11:32 | 04 Dhjetor 2021

AC Milan – Salernitana.

Sot fillon xhiroja e 16-të në Serie A.

Një edicion jashtëzakonisht interesant po zhvillohet deri më tash në nivelin elitar të futbollit italian, atje ku Napoli, Milani dhe Interi janë në krye të tabelës me vetëm dy pikë dallim, shkruan GazetaBlic Sport.

Milani përballet me Salernitanan në ora 15:00, atje ku “Rossonerët” synojnë fitoren e radhës në “San Siro”. Të drejtuarit e Piolit vijnë në këtë ndeshje pas paraqitjes fantastike ndaj Genoas në “Luigi Ferraris”.

Këto pritet të jenë formacionet e mundshme të kësaj ndeshje.

AC Milan: Maignan; Kalulu, Romagnoli, Tomori, Hernandez; Tonali, Kessie; Leao, Messias, Diaz; Ibrahimovic.Salernitana: Belec; Veseli, Gyomber, Gagliolo, Ranieri; Zortea, Kastanos, Capezzi, L. Coulibaly; Djuric; Bonazzoli.

Komento: