Adidas ndihmon transferimin e yllit të Man Cityt në Real Madrid

10:53 | 23 Korrik 2020

Real Madrid tani e ka më të lehtë transferimin e sulmuesit të Manchester Cityt, Raheem Sterling.

Raheem Sterling mund të shëndrrohet në objektiv të rëndësishëm për Real Madridin.

“Los Blancos” tani kanë një aleat që quhet Adidas, shkruan e përditshmja britanike The Times.

Sulmuesi i Manchester Cityt ka arritur marrëveshje me kompaninë e njohur të veshmbathjeve sportive që është sponsor i klubit nga Santiago Bernabeu, transmeton lajmi.

Sterling do të ndahet nga marrëveshja e tij me Niken për të filluar një të re me Adidasin.

“The Times” raporton se lëvizja mund të shërbejë në favor të përpjekjeve të Real Madridit për transferimin e tij.

Sterling ka kontratë me Manchester Cityn deri në vitin 2023 dhe vlera e tij në treg sipas Transfermarkt është 128 milionë euro.

Komento: