“Adios” Zidane, ky është trajneri i ri i Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Adios” Zidane, ky është trajneri i ri i Real Madrid

12:59 | 22 Dhjetor 2019

Mauricio Pochettino, i është ofruar shansi që të bëhet trajner i radhës i Real Madridit, raporton The Transfer Window.

Nga puna që kur u shkarkua nga Tottenham, Madridi po rreshton argjentinasin për të zëvendësuar Zinedine Zidane verën e ardhshme dhe do të ofroheshin 2.5 milion € (2 milion £) vetëm për nënshkrimin e marrëveshjes, e cila do të skadonte në fund të 30 qershorit 2020 dhe do të vepronte si një politikë sigurimi për Los Blancos nëse gjërat shkojnë më kot për ‘Zizou’, përcjell ORAinfo.

Pochettino, është kërkuar shumë edhe nga ekipet angleze./ORAinfo/

Komento: