Afër 150 bashkatdhetarë vizituan Kuvendin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Afër 150 bashkatdhetarë vizituan Kuvendin

17:28 | 22 Korrik 2021

Rreth 150 bashkatdhetarë vizituan Kuvendin.

Aktiviteti “Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarët”, në ditën e dytë të tij, ka sjell në Kuvend rreth 150 bashkatdhetarë nga shtete të ndryshme të botës.

Gjatë qëndrimit në hapësirat e institucionit, bashkatdhetarët janë pritur nga deputetë dhe zyrtarë të administratës, duke u njohur nga afër me punën dhe mënyrën e funksionimit të Kuvendit.

Aktiviteti vazhdon edhe të premten, nga ora 10:00 – 16:30.

Komento: