Agron Bajrami i drejtohet Këshillit të Evropës dhe BE’së pas marrëveshjes në Ohër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Agron Bajrami i drejtohet Këshillit të Evropës dhe BE’së pas marrëveshjes në Ohër

09:58 | 19 Mars 2023

Ambasadori Bajrami i drejtohet Këshillit të Evropës dhe BE’së pas marrëveshjes në Ohër.

Ambasadori i Kosovës në Belgjikë, Agron Bajrami, në Twitter ka postuar një fotografi nga Ohri.

Ai ka shkruar se me marrëveshjen e mbrëmshme, Kosova ecë përpara.

Bajrami thotë se topi tash është në anën e Evropës.

“Këshilli i Evropës dhe Këshilli i BE-së duhet të marrin drejtimin dhe të hapin dyert. Nuk ka kohë për të humbur”, ka shkruar Bajrami.

Komento: