Albiona, vajza e Nysret Muqiqit feston ditëlindjen, ja sa e bukur dukej ajo sot

21:05 | 02 Qershor 2019

Albiona, vajza e Nysret Muqiqit feston ditëlindjen, ja sa e bukur dukej ajo sot
Një ndër familjet më të dashura për publikun shqiptar është padyshim familja Muqiqi, familja e këngëtarëve të mirënjohur të estradës.

Në këtë familje sot shënon një datë e rëndësishme, Albiona, vajza e madhe e Nysret Muqiqit dhe Merita Spahiut, feston ditëlindjen.

Merita i dedikoi asaj një urim të veçantë me një fotografi të bukur.

“Urime ditelindjen drita e syve te mi,gjithqka qe do te shkruaj per ty,nuk do te mjaftojne qe ta pershkruajn dashurine qe kam per ty.Urime zemra ime,e paq shendetin dhe lumturine e gjithe botes.Te dua pafundesisht”, shkroi ajo krahas fotografisë.

Edhe Nysreti e uroi vajzën me fjalët më të mira.

“Urime ditelindjen zemra ime ,te don babi shume”, shkroi këngëtari i mirënjohur.
Urime të veçanta nuk munguan as nga vëllai Albatriti dhe motra Enea.

Komento: