Aleksandër Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Aleksandër Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd

13:54 | 26 Qershor 2022

Vuçiq thotë se pret rezultate të mira nga vizita e Abazoviq në Beograd.

Presidenti I Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruari se pret një vizitë të mirë të kryeministrit të Malit të Zi, Dritan Abazoviq, në Beograd, duke u shprehur se beson që është e mundur të ndërtohen marrëdhënie më të mira se më parë.

Në fillim të këtij muaji, Abazoviq e bëri të ditur vizitën e tij në Serbi më 29 qershor.

Vuçiq deklaroi sot se në Bruksel është parë se kur është në pyetje interesi gjeopolitik I BE-së, mund të merret statusi I kandidatit nga një shtet dhe se nuk është bërë asgjë në përgatitjen për anëtarësim të Serbisë, shkruan Tanjug,

Komento: