Allegri po e merr drejtimin e skuadrës së madhe evropiane – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Allegri po e merr drejtimin e skuadrës së madhe evropiane

10:06 | 26 Dhjetor 2019

Allegri i nis bisedimet me gjigantin evropian.

Massimiliano Allegri i ka nisur bisedimet me Paris Saint-Germain, për postin e trajnerit të ekipit të parë, sipas mediave franceze.

Sipas Le 10 Sport, PSG-ja e ka gjetur tashmë zëvendësuesin e Thomas Tuchel dhe ai është Max Allegri. Trajneri italian është kontaktuar nga klubi francez, transmeton Gazeta Express.

Tuchel nuk është se po bën keq në PSG këtë sezon, por bordi i klubit duket të mos jetë i qartë nëse trajneri gjerman është njeriu i duhur për ta udhëhequr ekipin në të ardhmen e afërt.

Drejtori sportiv i klubit, Leonardo, ka kohë që po mendon të bëjë ndryshime në ekip. Sipas Le 10 Sport, PSG-ja i ka nisur bisedimet me ish-trajnerin e Juventusit dhe Milanit, Allegrin.

Drejtuesve të klubit parisien nuk u pëlqen profili i Tuchel, prandaj po kërkojnë diçka ndryshe tani.

Kontrata e Tuchel në PSG-në mbaron më 2021, prandaj bordi ka nisur punën qysh tani për ta gjetur zëvendësuesin e tij. Në muajt e fundit, për postin e trajnerit të PSG-së janë përfolur edhe emrat si Mauricio Pochettino dhe Carlo Ancelotti, me këtë të fundit që tashmë është emëruar trajner i Evertonit.

Por PSG-ja tashmë i ka nisur bisedimet me Allegrin. Leonardo dhe Allegri e çmojnë njëri-tjetrit. Ideja e italianit nuk është ta marrë drejtimin e skuadrës në mes të sezonit, por nga fillimi i sezonit të ri dhe t’ia nisë gjithçka nga e para.

Komento: