Ambasadori amerikan takohet me Zemajn, flasin për forcimin e marrëdhënieve Kosovë-SHBA – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ambasadori amerikan takohet me Zemajn, flasin për forcimin e marrëdhënieve Kosovë-SHBA

19:15 | 08 Korrik 2022

Sot ambasadori amerilan Hovenier është takuar Astrit Zemajn.

Forcimi i marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe SHBA-ve ka qenë temë diskutimi në takimin që Përfaqësuesi i Republikës së Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, Astrit Zemaj e kishte të premten me me ambasadorin amerikan në Kosovë, Jeffrey M. Hovenier.

Takimi është kumtuar përmes një postimi në Twitter të ambasadorit amerikan.

“Kënaqësi të takoj mikun tim, ambasadorin Astrit Zemaj, përfaqësues i Republikës së Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, në Bruksel, pas vizitës në Këshillin e NATO-s.”, ka shkruar Hovenier.

Komento: