Amerika ndalon ‘Kinder Vetë’ dhe disa produkte tjera! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Amerika ndalon ‘Kinder Vetë’ dhe disa produkte tjera!

14:40 | 06 Gusht 2019

Shteti i Amerikës është tronditur nga dy të shtëna masive gjatë fundjavës në El Paso, Texas dhe Dayton, Ohio.

Të paktën nëntë njerëz u privuna nga jeta pasi një person i arm atosur hapi zjarr në Ohajo, vetëm disa orë pas një sul mi masiv në një Walmart në El Paso, Teksas që mbeten pa shenja jete të paktën 20 njerëz, i kryer nga një supremacist i bardhë, transmeton lajmi.

Në shumë shtete amerikane, nuk keni nevojë për leje për të blerë një ar më – as nuk kërkohet të merrni një licencë, të regjistroni atë dhe nuk ka kufi në numrin e arm ëve që mund të blini njëherësh.

Donald Trump ka shprehur vazhdimisht dashurinë e tij për Amandamentin e Dytë, dhe ka mbështetur një sërë kufizimesh të Presidentit Obama për blerjen e arm ëve.

Sidoqoftë, më poshtë janë disa artikuj që janë më të vështira për t’u blerë në Amerikë sesa një gjysmë-automatik:

– Kinder Vetë

– Puding ‘Haggi’

– Krahë peshkaqeni

– Qime qeni

– Lojërat ‘Bingo’

– Sfida ‘Ice Bucket Challenge’.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!