Ardhja e Rangnick në Milan, Elliott i ofron rol të ri Maldinit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ardhja e Rangnick në Milan, Elliott i ofron rol të ri Maldinit

09:59 | 18 Prill 2020

AC Milan pritet të bëjë disa ndryshime të mëdha gjatë verës, me drejtorin Ivan Gazidis në krye të projektit të ri. Përveç ndihmës së skuadrës, Ralf Rangnick pritet të zëvendësojë Stefano Pioli në stol.

Sidoqoftë, kjo do të rezultojë gjithashtu në një vendim të vështirë. Në mars, Zvone Boban u shkarkua nga klubi për të kritikuar publikisht pronarët dhe planin e tyre. Ish kolegu i tij, Paolo Maldini, po mendon gjithashtu të largohet nga kuqezinjtë, përcjell ORAinfo.

Siç theksohet nga Claudio Raimondi i SportMediaset, Rangnick dëshiron të ketë fuqinë e plotë në Milano dhe kjo vë në rrezik të ardhmen e Maldini. Gjermani ka shumë të ngjarë të marrin rolin si drejtor dhe menaxher sportiv.

Muaj me parë Maldini e hodhi poshtë transferimin e Rangnick pasi ai nuk besonte se gjermani ishte profili i duhur për klubin. Kjo e bën situatën edhe më interesante, por është e qartë se prania e legjendës së Milanit është e rëndësishme.

Prandaj, është e mundur që Elliott mund t’i ofrojë Maldini një rol të ri, të ngjashëm me atë të Pavel Nedved në Juventus dhe Javier Zanetti në Inter. Në atë mënyrë, ai ende do të ishte një pikë e rëndësishme referimi të Milan. /ORAinfo/

Komento: