Ardian Kastrati i PDK-së– Kurtit: Tensionimi i marrëdhënieve me SHBA-të është tradhti kombëtare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ardian Kastrati i PDK-së– Kurtit: Tensionimi i marrëdhënieve me SHBA-të është tradhti kombëtare

19:51 | 29 Janar 2023

Kastrati – Kurtit: Tensionimi i marrëdhënieve me SHBA-të është tradhti kombëtare.

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ardian Kastrati, ka thënë se tensionimi i marrëdhënieve nga Kurti me SHBA-të është baraz me tradhti kombëtare.

Përmes një positmi në Facebook, ai ka kritikuar për “qasjen e Qeverisë” në raport me SHBA-të.

“Pavarësisht që kishim të drejtë për targat, sovranitetin,etj miqtë tanë si SHBA na këshillonin ti shtyjmë për një kohë më të përshtatshme ato vendime sepse serbët provokonin konflikt në emër të targave dhe konflikti i ri i konvenonte vetëm Rusisë e Serbisë”, ka shkruar ai ndër tjerash deputeti opozitar.

Një pjesë e madhe e opozitës vazhdimisht e ka etiketuar Kurtin si ”anti-amerikan“, duke thënë se ai i rrezikon seriozisht raportet me SHBA-të.

Tani Kurtit nga perëndimi po i kërkohet themelimi i Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe.

Komento: