Arrihet marrëveshja: Inter e merr falas Alexis Sanchezin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrihet marrëveshja: Inter e merr falas Alexis Sanchezin

00:00 | 04 Gusht 2020

Skuadra e Interit e merr falas Alexis Sanchezin.

Inter dhe Man Utd kanë arritur marrëveshje për Alexis Sanchez.

Eksperti italian i merkatos, Fabrizio Romano ka lëshuar një lajm ‘bombë’.

Sipas Fabrizio Romano, Inter dhe Manchester United kanë arritur marrëveshje për transferimin permanent të Alexis Sanchez.

Bëhet e ditur se Inter nuk do të paguajnë asnjë cent për kartonin e tij, por vetëm do të marrin përsipër shpenzimet e pagës.

Alexis këtë edicion luajti si i huazuar tek Inter, ku në shumë raste kur nuk ishte i lënduar ishte zgjedhja e Conte për formacionin startues.

Mbetet të shihet nëse këto raportime do të zyrtarizohen më vonë nga njëra skuadër.

Komento: