Arrihet marrëveshja, lojtari i Milanit transferohet në Torino – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrihet marrëveshja, lojtari i Milanit transferohet në Torino

21:33 | 29 Gusht 2019

Diego Laxalt ka arritur marrëveshje për tu transferuar në Torino.

Transferimi i tij është bërë në forëm të huasë.

Laxalt fillimisht ishte afër Atalanta dhe ndërsa pothuajse gjithçka ishte dakord, por Milani refuzoi të paguante pagën e ndarjes për uruguriani, përcjell ORAinfo.

Sky Italia tani pretendon se u zhvillua një takim vendimtar midis agjentëve të Laxalt dhe Milanit dhe u arrit marrëveshja për të kaluar në Torino.

Ai do të arrijë në Torino në një marrëveshje fillestare kredie për një tarifë prej 500,000 eurosh, me të drejtë blerjje prej 11.5 milionë euro, me pagen qe paguhet nga klubi Torinos. /ORAinfo/

Komento: