Arrijnë në Prishtinë fermerët me 200 traktorë, me flamuj kombëtar protestojnë para Ministrisë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arrijnë në Prishtinë fermerët me 200 traktorë, me flamuj kombëtar protestojnë para Ministrisë

11:29 | 23 Shtator 2021

Kanë në Prishtinë fermerët të cilët po protestojnë me 200 traktorë.

Ata kanë arritur tek Ministria e Shëndetësisë si shenjë proteste për formën e re të subvencioneve.

Por protesta e tyre nuk do të pritet nga ministri Faton Peci. Ai po qëndron në SHBA për vizitë zyrtare.

Në SHBA po qëndrojnë edhe presidentja Vjosa Osmani dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Fermerët më parë kishin njoftuar se kjo do të jetë një protestë paqësore.

Komento: