Arsenal po transferon yllin që e duan shumë skuadra të mëdha – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arsenal po transferon yllin që e duan shumë skuadra të mëdha

17:38 | 26 Dhjetor 2019

Arsenal po planifikon lëvizje të mëdha në formacionin e lojtarëve.

Mbrojtësi i Napolit, Khalidou Koulibaly është në prag të një transferimi tek Arsenali i Londrës, duke e bërë atë mbrojtësin më të shtrenjtë në historinë e futbollit, sipas mediave angleze.

Trajneri i ri i Arsenalit, Mikel Arteta e ka shënjestruar senegalezin e fuqishëm si lojtari që ai e dëshiron në afatin kalimtar dimëror, dhe pasi Koulibaly është në konflikt të madh me presidentin e Napolit, Aureli De Laurentis, largimi është i sigurt.d dhe çmimi ishte 120 milionë euro.

Futbollisti senegalez u kërkuan tashmë nga Barcelona, Real Madrid dhe Manchester United dhe çmimi ishte 120 milionë euro.

Nëse Arsenali e blen atë shumë, Koulibaly do të bëhet mbrojtësi më i paguar dhe do të thyejë rekordin e Harry Maguire i cili transferoi nga Leicester te Manchester United për 87 milionë euro.

Komento: