Arsenal synon ta transferojë yllin 70 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arsenal synon ta transferojë yllin 70 milionësh

22:00 | 13 Tetor 2021

Arsenali, thuhet se do të duhet të paguajë 60 milionë funte për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e Real Sociedad, Alexander Isak, në afatin kalimtar të verës së ardhshme, zbulon Footy Extras.

Ylli 22-vjeçar tërhoqi vëmendjen për Suedinë në UEFA Euro 2020 dhe u lidh me transferimet në një mori skuadrash kryesore evropiane gjatë tregut më të fundit të transferimeve,përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Aleksandri në vend të kësaj zgjodhi të nënshkruajë një marrëveshje të re pesëvjeçare me Sociedad deri në verën e vitit 2026, dhe kontrata ekzistuese përfshin një klauzolë blerjeje prej 70 milionë eurosh (59.8 milion £).

Sipas një raporti të ri nga një gazetë e përditshme sportive spanjolle AS, ekipi spanjoll është i gatshëm të ulë kërkesat e tyre për yllin e tyre, që do të thotë se Topçinjtë do të duhet të paguajnë të gjithë klauzolën e tij nëse dëshirojnë ta marrin atë në vitin 2022./ORAinfo/

Komento: