Arsenali jep lajmin fantastik, do ta bëj lëvizjen e madhe në janar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arsenali jep lajmin fantastik, do ta bëj lëvizjen e madhe në janar

19:46 | 25 Dhjetor 2019

Arsenali po përgatitet për lëvizje të mëdha.

Janari pritet të jetë një muaj tepër aktiv i Arsenalit në merkato.

Skuadra nuk është në pozitë të mirë në tabelë dhe ardhja e Artetas si trajner shihet edhe me disa ndryshime që do të bëhen brenda kësaj skuadre.

E duket se mesfushori talent i Arsenalit, Emile Smith Roëe nuk është në planet e trajnerit për pjesën e mbetur të sezonit dhe mund të huazohet në ndonjë klub për t’u zhvilluar.

Sipas football.london, 19 vjeçari edhe përkundër që debutoi kundër Manchester Cityt në Premier Ligë, do të huazohet për të pasur më shumë minuta në këmbët e tij.

Mësohet se ai preferon qëndirimin në Angli e madje për shërbimet e tij janë të interesuara disa klube në Premier Ligë por edhe në Europë.

Komento: