Arsenali po e “rrëmben” yllin e Barcelonës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arsenali po e “rrëmben” yllin e Barcelonës

19:57 | 28 Maj 2020

Arsenali po interesohet për yllin e skuadrës së Barcelonës.

Lojtari i Barcelonës, Rafinha Alcantara, është në radarin e skuadrës së Arsenal.

‘Gunners’ do të synojnë të përforcojnë mesfushën e skuadrës, duke shtuar edhe pak kreativitet në mesin e tyre.

Sipas raportimeve të ‘Mundo Deportivo’, Arsenal po interesohen për shërbimet e Rafinha Alcantara.

Rafinha ka luajtur këtë sezon si i huazuar te skuadra e Celta Vigo, duke dhënë disa paraqitje mjaft të mira.

Lojtari mund të bëjë transferim permanent në merkaton e ardhshme, kështu që londinezët po interesohen për kartonin e tij.

Lojtari edhe më parë ka qenë në huazim , kur luante në Serie A, me Inter.

Periudhën më të mirë ai e kishte në kohen e Luis Enrique dhe ‘Emirates’ mund të jetë një mundësi rikthimi për të.

Komento: