Arteta zbulon përforcimin e parë te Arsenali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arteta zbulon përforcimin e parë te Arsenali

09:17 | 23 Dhjetor 2019

Arsenali ka zbuluar se duan që Dries Mertens të jetë nënshkrimi i parë i janarit.

Kontrata e sulmuesit të Napolit, Dries Mertens, përfundon gjatë verës dhe me Belgjikën nuk ka gjasa të zgjasë qëndrimin e tij në Napoli dhe Arsenali janë një nga tre klubet që lidhen me një transferim për 32-vjeçarin, përcjell ORAinfo.

Topçinjtë do të duhet të luftojnë me gjigantët gjermanë Bayern Munich dhe Borussia Dortmund nëse do të bëjnë një transfer për Mertens, i cili do të ishte në dispozicion për 10 milion në janar./ORAinfo/

Komento: