Asensio refuzon kalimin te kjo skuadër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Asensio refuzon kalimin te kjo skuadër

20:01 | 22 Shtator 2022

Anësori i Real Madridit, Marco Asensio, ka refuzuar plotësisht mundësinë që ai mund t’i bashkohet rivalëve të ashpër Barcelonën në të ardhmen.

Pavarësisht se dikur ishte supozuar për superyll, Asensio e ka parë ngecjen e karrierës së tij edhe pse tani duhet t’i afrohet kulmit të tij në moshën 26 vjeç.

Ai shënoi 10 gola në La Liga sezonin e kaluar, por vetëm 19 herë filloi dhe ka luajtur vetëm 11 minuta në ligë deri më tani në 2022/2023, përcjell ORAinfo.

Asensio i gjithanshëm, i cili është gjithashtu në vitin e fundit të kontratës së tij në Bernabeu, është shumë një figurë rezervë pas lojtarëve si Vinicius Junior, Rodrygo dhe Federico Valverde.

Thashethemet për një kalim të diskutueshëm te Barcelona filluan në fillim të kësaj jave kur agjenti Jorge Mendes u raportua nga shtypi katalanas se kishte kontaktuar për një transferim të mundshëm të lirë verën e ardhshme.

Asensio mohoi çdo njohuri për ndonjë kontakt midis njerëzve të tij dhe Barçës, por gjithashtu nuk e përjashtoi atë si një opsion të mundshëm./ORAinfo/

Komento: