Askush nuk e priste: Ylli i madh i Milanit po transferohet te Atletico Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Askush nuk e priste: Ylli i madh i Milanit po transferohet te Atletico Madrid

16:49 | 11 Qershor 2021

Gjithçka duket gati: Ylli i Milanit tek Atletico Madrid këtë verë.

AC Milan duket e destinuar për të humbur njërin nga emrat kryesorë të skuadrës.

Bëhet fjalë për emrin e Hakan Calhanoglus i cili po kërkon një pagë më të lartë, kërkesë kjo që Los Colchoneros mund tja ofrojnë.

Kontrata e turkut do të skadojë shumë shpejt dhe mes tij e Rossonerëve nuk ka aspak vullnet për të rinovuar.

Ky është një moment ideal për skuadrën e Simeones që të hidhet në sulm pasi qëndrojnë edhe më mirë ekonomikisht sesa Milan dhe mund ti ofrojnë turkut pagën që kërkon.

Komento: