Askush nuk po beson, ja ku pritet të zyrtarizohet brenda 48 orësh Douglas Costa – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Askush nuk po beson, ja ku pritet të zyrtarizohet brenda 48 orësh Douglas Costa

20:55 | 17 Maj 2021

Ylli Brazilian do ta kompletojë transferimin në Gremio brenda 48 orëve.

Douglas Costa pritet të përfundojë lëvizjen e tij në Gremio brenda 48 orëve, tha nënkryetari i klubit brazilian.

30-vjeçari u bashkua me Bayern Munich në huazim nga Juventus këtë tetor, por bavarezët kishin informuar gjigantët e Serie A se nuk do ta blenin futbollistin.

Braziliani tani pritet të kthehet në ish-klubin e tij Gremio në një transferim falas.

“Negociatat janë duke u zhvilluar. Juventusi zyrtarisht na autorizoi të bëjmë një marrëveshje me lojtarin” – tha nënkryetari i Gremio Marcos Herrmann për Globo Esporte.

“Ne jemi duke pritur për dokumentacionin, i cili duhet të mbërrijë të martën ose të mërkurën, dhe ka kohë të mjaftueshme për të regjistruar lojtarin para se të mbyllet afati kalimtar. Ne jemi optimistë ”.

Kontrata e Douglas Costa me Juventusin skadon në vitin 2022, por Bianconerët do të përfundojnë marrëveshjen me anësorin brazilian një vit më parë.

Komento: