Avdyli e quan Mustafën komunist të Jugosllavisë dhe BRSS-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Avdyli e quan Mustafën komunist të Jugosllavisë dhe BRSS-së

22:40 | 02 Dhjetor 2020

Haxhi Avdyli e quan Mustafën komunist të Jugosllavisë dhe BRSS-së.

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli e ka quajtur komunist, kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

Kjo erdhi pasi Mustafa e akuzoi Vjosa Osmanin se ka përdorur gjuhë komuniste në një status në Facebook ndaj tij.

“Komunisti i fundit nga ish-Jugosllavia deri BRSS , i shkolluar në Kumrovc, ministri i fundit i Krahinës Socialiste të Kosovës po e akuzon për komunizëm një profesoreshë të shkolluar ne SHBA, në vendin simbol të demokracisë. Ja deri ku arriti mediokriteti i tij”, shkroi Avdyli në Facebook.

Komento: