Bakayoko – Milan, lajm befasues nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bakayoko – Milan, lajm befasues nga Italia

10:24 | 26 Mars 2020

Milani ishte pran rikthimit të mesfushorit Tiemoue Bakayoko gjatë afatit kalimtar të janarit.

Bakayoko iu bashkua Milanit në një hua të sezonit në verën e vitit 2018 dhe fitoi zemrën e Gennaro Gattuso dhe mbështetjen e tifozëve pas një fillimi të vështirë.

Por me largimin e Gennaro Gattusos, Milani nuk e përdori opsionin e tyre për të blerë francezin nga Chelsea dhe në vend të kësaj ai u zhvendos përsëri në ish-klubin Monako, përsëri me një hua të gjatë sezoni.

Calciomercato raporton se ëndrra e Bakayoko është të kthehet në San Siro dhe të luajë përsëri për kuqezinjtë. Këtë ai e ka bërë të ditur edhe në intervistat e dhëna për media të huaja.

Sipas këtij mediumi, në janar, Maldini dhe Boban kishin biseduar me Monaco dhe Chelsea për mundësinë e kthimit të 25-vjeçarit, por dështimi për të shitur Franck Kessie bëri që Milan të mos ishte në gjendje të financojnë marrëveshjen.

Perspektivat e ardhshme në lidhje me rikthimin e Bakayokas në Milan nuk jep shumë shpresë.

Nëse Ralf Rangnick merr përsipër dëtyrën e trajnerit dhe drejtorit sportiv, ai nuk ka gjasa të ndjekë Bakayoko për shkak të kostos së tij, dhe ai ka më shumë të ngjarë të sjellë futbollistë nga lista e dëshirave të tij.

Komento: