Barcelona e gjen zëvendësuesin e Busquests – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona e gjen zëvendësuesin e Busquests

23:36 | 13 Tetor 2021

Rinovimi i skuadrës së Barçës vazhdon. Është ende herët se sa kohë Gerard Pique do të jetë një vlerë fikse, ndërsa Sergio Busquets gjithashtu kërcënohet me një rënie të madhe.

El Nacional raporton se FC Barcelona dëshiron të shesë Busquets për ta zëvendësuar atë me një pasardhës më të ri, përcjell ORAinfo.

Mediat e dinë se duhet të jetë Franck Kessié. Mesfushori tani luan në AC Milan, por ka një kontratë që skadon. Për shembull, do të jetë falas në dispozicion verën e ardhshme, duke e bërë atë një objektiv interesant për spanjollët.

Busquets pastaj shkon drejt moshës 34 vjeç dhe nuk ka më jetë të përjetshme. Megjithatë është e diskutueshme nëse trajneri Ronald Koeman gjithashtu dëshiron të shkarkojë mesfushorin me përvojë./ORAinfo/

Komento: