Barcelona mposhtet nga Levante

23:32 | 10 Janar 2019

Levante ka arritur që ta mposhtë Barcelonën.

Barcelona ka pësuar humbje 2 me 1 në përballjen e parë me Levanten në 1/8 e finales të ‘Cupa del Rey’.

Cabaco dhe Mayoral realizuan dy golat për Levanten në 18 minutat e parë, ndërsa për Barçën shënoi Philippe Coutinho në minutën e 84-të nga penaltia.

Ndeshja e kthimit luhet në Camp Nou më 17 janar.

Komento: