Barcelona nis negociatat për yllin e madh me Manchester Cityn – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Barcelona nis negociatat për yllin e madh me Manchester Cityn

21:30 | 03 Korrik 2020

Barcelona ka filluar negociatat për lojtarin e njohur me skuadrën e Manchester Cityt.

Barcelona ka identifikuar një lojtarë ‘të duhur’ për mbrojtjen e skuadrës.

Barca ka pasur disa ngecje në linjen defensive të skuadrës edhe gjatë këtij skuadre, dhe tashmë janë duke kërkuar për një qendërmbrojtës.

Me merkaton e verës që po afron, katalanët janë duke monitoruar Eric Garcia të Manchester City.

Sipas raportimeve të ‘Sport’, skuadrat tashmë kanë nisur negociatat mes tyre.

Garcia ka qenë më parë pjesë e Barcelonës, duke kaluar disa gjenerata në ‘La Masia’.

Mbetet të shihet nëse Barca dhe Manchester City do të arrijnë marrëveshje për lojtarin që vitin tjetër mbetet pa kontratë.

Komento: