Bayern blindon yllin e skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bayern blindon yllin e skuadrës

17:51 | 29 Gusht 2019

Robert Lewandowski ka nënshkuar kontratë të re me Bayern Munich.

Skuadra do ta mbajë lojtarin në Gjermani deri në vitin 2023.

Sulmuesi polak, i cili është sulmuesi më klinik në historinë e Bundesligës, kohët e fundit zbuloi zhgënjimin e tij nga aktiviteti i ‘Bavarezëve’ në dritaren e transferimit të verës.

Sidoqoftë, 31-vjeçarit i është bashkuar Philippe Coutinho, Ivan Perisic dhe Mickael Cuisance që nga ajo kohë, duke ndihmuar negociatat midis tij dhe klubit, transmeton lajmi.net.

Shtatë nga tetë sezonet e fundit, Leëandoëski ka realizuar së paku 20 gola me fanellën e gjigantit gjermanë.

Ai ka fituar pesë herë Bundesligën me Bayernin, ndërsa edhe DFB Pokal është shtuar në sirtarin e trofeve të tij.

Komento: