Bayern kampion i Gjermanisë për herë të 9-të radhazi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bayern kampion i Gjermanisë për herë të 9-të radhazi

20:37 | 08 Maj 2021

Bayerni mposht me rezultat të thellë Borussia M’gladbach.

Bayern Munchen është kampion i edicionit 2020/2021.

“Bavarezët” siguruan titullin para ndeshjes pas humbjes së RB Leipzigut nga Borussia Dortmund, shkruan lajmi.net.

Bayerni shënoi një mori golash në pjesën e parë, saktësisht katër.

Lewandowski shënoi gol në min 2’ i ndjekur nga Muller min 23’.

Lewandowski shënoi golin e dytë dhe të 38-tin këtë sezon në min 34’ dhe Coman realizoi gol në min 44’.

Rezultati i pjesës së parë, Bayern Munchen 4-0 Borussia Monchengladbach.

Në pjesën e dytë, ndeshja shkoi më me qetësi, por Lewandowski e kompletoi hetrikun në min 66’.

Leroy Sane shënoi në min 85′ për golin e gjashtë.

Ky ishte goli i 39-të në Bundesliga në këtë sezon.

Rezultati përfundimtar, Bayern Munchen 6-0 Borussia Monchengladbach.

Komento: