Bayerni po blindon super-mbrojtësin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bayerni po blindon super-mbrojtësin

18:35 | 01 Gusht 2020

Bayerni fillon negociatat për shtyrje kontrate për Alaban.

Përfaqësuesit e Alabas dhe Bayernit kanë filluar negociatat për zgjatjen e kontratës së këtij të fundit

Siç raporton Sky Sport në Gjermani, Bayerni është ulur sot me përfaqësuesit e David Alabas për ta diskutuar zgjatjen e kontratës së tij.

Mbrojtësi austriak, i cili kohëve të fundit është krahasuar me legjendën e klubit Franz Beckenbauer nga Karl-Heinz Rummenigge, ka vetëm një vit kontratë me gjigantin bavarez.

Dy palët tani më janë ulur dhe po bisedojnë për kontratën e re, kurse Bayerni nuk është gati që ta lë atë të largohet.

Komento: