Bebe Rexha tregon se si u mundua t’i pajtojë Rita Orën e Dua Lipën – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bebe Rexha tregon se si u mundua t’i pajtojë Rita Orën e Dua Lipën

23:58 | 07 Maj 2021

Bebe Rexha ka kompozuar këngë për disa nga artistët më të mëdhenj në botë, është nominuar për çmimet ‘Grammy’ dhe shiti më shumë se 10 milionë kopje të këngës së saj hit “Meant To Be”, shkruan The Sun.

Por, ka një gjë që ajo nuk mund ta shtojë në listën e saj të arritjeve, rregullimin e raporteve mes Dua Lipës dhe Rita Orës.

Këngëtarja shqiptaro-amerikane u kthye dje me albumin e saj të dytë “Better Mistakes” dhe i mungonte një këngë, një bashkëpunim midis saj, Ritës, Duas dhe Ava Max, që të gjitha kanë prejardhje shqiptare.

Bebe ishte e dëshpëruar që nuk arriti të bënte një bashkëpunim me të tri artistet. Por, në një intervistë për “The Sun”, ajo tha se tani beson se nuk do të ndodhë kurrë për shkak të grindjes midis yjeve.

Në një përgjigje të formuluar me kujdes kur u pyet për marrëdhëniet e dyshes, Bebe tha: “Unë kam provuar vërtet. Nuk e di se çfarë po ndodh realisht atje ose cila është drama. Jam përpjekur të jem gjithnjë paqeruajtëse dhe t’i sjell vajzat së bashku”.

“Për mua, me të vërtetë do të doja të bëja diçka së bashku, por nuk jam e sigurt që do të ndodhë ndonjëherë. Dhe nuk do të them më shumë për këtë”, u shpreh ajo.

Dua dhe Rita, prindërit e të cilave janë nga Kosova, nuk e kanë diskutuar kurrë rivalitetin e tyre, megjithëse besohet se mosmarrëveshja vjen për shkak të krahasimeve mes çiftit.

Bebe llogarit se ato janë bërë “konkurruese” me njëri-tjetrin për shkak të presioneve për të qenë gra në industrinë e muzikës.

Ajo tha: “Është e çuditshme sepse unë e di se si është të jesh vajzë dhe ndonjëherë mund të bëhemi vërtet konkurruese. Unë nuk jam duke folur për vete, Duan, Ritën dhe Avan, unë jam vetëm duke folur për femrat në përgjithësi. Çfarë ndodh është se nuk ka mjaft gra në tryezë”.

“Unë nuk e di për top-listat në Mbretërinë e Bashkuar, por këtu në SHBA, dy vjet më parë 80 për qind e radios ishte me meshkuj dhe vetëm 20 për qind e këngëve që u luajtën ishin nga gratë. Kjo është ngatërruar. Kur e shohim që kemi vetëm 20 për qind të neve, ndihemi sikur duhet të konkurrojmë, ne jemi një pakicë në industrinë e muzikës.

“Është e trishtueshme që ekziston një konkurrencë e pashprehur, sepse unë e shoh atë si,” Sa e mrekullueshme është që të gjithë kemi nivelet tona të suksesit? “Unë do të doja që kjo të ndodhte sepse i njoh të gjitha këto vajza individualisht dhe ato janë të gjitha të mrekullueshme”.

“Unë thjesht jam shumë krenare që jemi katër vajza me gjak të ngjashëm nga i njëjti vend”, u shpreh Bebe.

Ka shumë bashkëpunime të tjera në albumin e ri të Bebes, duke përfshirë Doja Cat, Travis Barker dhe Ty Dolla $ign. Dhe ajo i ka gishtat e kryqëzuar që albumi i përmbush ëndrrën e saj përfundimtare për të fituar një Grammy.

Këngëtarja u nominua për dy çmime në ceremoninë e vitit 2019 dhe ishte në kategorinë e Performancës më të Mirë Duo / Grup, falë hitit të saj më 2017 “Meant To Be” me dyshen e muzikës country Florida Georgia Line.

Isshtë një nga 45 këngët në histori që do të jenë të çertifikuara me diamant në SHBA, që do të thotë se ka shitur më shumë se 10 milionë kopje dhe kaloi 50 javë në numër 1 në top listat e shteteve.

Komento: