Befasuese: Juventusi merr vendimin e papritur për Higuainin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befasuese: Juventusi merr vendimin e papritur për Higuainin

00:04 | 25 Maj 2020

Skuadra e Juventusit ka marr vendimin e papritur për Higuainin.

Juventusi ka nxjerrë në shitje Gonzalo Higuainin.

Sipas Tuttojuve, drejtuesit e klubit bardhezi kanë vendosur çmimin për shitjen e sulmuesit argjentinas. Higuain nuk do të shitet për më pak se 18 milionë euro.

River Plate e Neëcastle janë ofruar për t’i dhënë vend në skuadër ish-sulmuesit të Real Madridit dhe Napolit.

Marrëdhëniet e tij me Juventusin janë tendosur shumë gjatë kohës së pandemisë së koronavirusit dhe “Zonja e Vjetër” po mendon të gjejë një qendësulmues të ri.

Komento: