Bëhen gati valixhet, Milan i largon këta yje nga skuadra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhen gati valixhet, Milan i largon këta yje nga skuadra

13:39 | 22 Dhjetor 2019

Me Zlatan ende idenë kryesore dhe Todibo një nga përparësitë, AC Milan shikon drejt një tregu të janarit të mbushur me konfuzion .

Ata që para se të blejnë, ata së pari duhet të shesin. Ekziston ana tjetër e medaljes që tregon lojtarët e shumtë me valixhet në duar.

Skaduar kontrata, minuta të kufizuara dhe interesat e klubeve të tjera: këtu janë lojtarët që drejtojnë marshimin jashtë derës në Milano, përcjell ORAinfo.

Ne fillojmë me kontratat që skadojnë: në vitin 2020 marrëveshjet me Borini dhe Biglia do të përfundojnë.

Sulmuesi ka disa admirues, si në Itali, por edhe jashtë tij me Xhenova, por edhe Crystal Palace monitoron situatën e saj. AC Milan nuk do të rinovojë kontratën e tyre dhe synon ta shesë atë në janar në mënyrë që të kursejë pagë gjashtë muajsh.

Në mbrojtje, Theo Hernandez dhe Conti tani duket se janë pikë të forta në bordin e Pioli. Kjo ka ardhur në kurriz të Ricardo Rodriguez dhe Calabria, me valixhet në duar.

Diku tjetër në skuadër, Kessie vazhdon të monitorohet nga disa klube angleze, por kërkesa e kuqezinjve është të paktën 28-30 milion. Për Calhanoglu, megjithatë, interesi i Romës është i fortë: për momentin, megjithatë, asnjë ofertë nuk ka arritur ende./ORAinfo/

Komento: