Bëhet nami, ja ku po transferohet Can – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet nami, ja ku po transferohet Can

13:41 | 24 Dhjetor 2019

Juventus, janë të gatshëm të ofrojnë mesfushorin ,Emre Can në mënyrë që të nënshkruajnë ,Paul Pogba të Manchester United.

Ylli francez është lidhur me një largim nga klubi me bazë Manchesterin që nga dritarja e transferimit të verës, kur ai pranoi hapur se po kërkonte një sfidë të re,përcjell ORAinfo.

Që atëherë, Pogba ka qenë i lidhur me një kalim te Real Madrid dhe te Juve, por asnjëri prej tyre nuk ishte në gjendje të përmbushë vlerësimin e pasurisë së tyre nga United.

Sipas raportit të fundit, klubi me bazë në Torino është ende i interesuar të nënshkruajë mesfushorin fitues të Kupës së Botës dhe janë të gatshëm të bëjnë një transferim për të në dritaren e transferimit të mesit të sezonit.

Raporti theksoi më tej se për këtë qëllim, hierarkia e klubit janë të gatshëm të ofrojnë Can i cili gjithashtu pritet të largohet nga klubi në mënyrë që të marrë më shumë futboll të ekipit të parë përpara ardhjes së ardhshme të UEFA Euro 2020./ORAinfo/

Komento: