Bëhet “nami”, ja ku po transferohet Xhaka – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet “nami”, ja ku po transferohet Xhaka

16:56 | 20 Dhjetor 2019

Granit Xhaka, mund të ofrohet një largim nga Arsenali , pasi që Hertha Berlin të gatshëm të paguaj 45 milionë € për mesfushorin,raporton Bild.

28-vjeçari, ka mjaft përvojë në Bundesliga, pasi ka bërë më shumë se 100 paraqitje në ligë për skuadrën e mëparshme Borussia Monchengladbach, përcjell ORAinfo.

Hertha mori një investim masiv nga biznesmeni gjerman Lars Windhorst gjatë verës, dhe po synojnë garat evropiane nën menaxherin Jurgen Klinsmann./ORAinfo/

Komento: