Bëhet “nami”, ky është ekipi i ri i Iscos – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhet “nami”, ky është ekipi i ri i Iscos

16:42 | 24 Dhjetor 2019

Chelseas, i është ofruar shansi të nënshkruajë Isco për 44 milion £, me Real Madridin që kërkon të bëjë rrugën për një ofertë 50 milion £ për Christian Eriksen.

Isco, 27 vjeç, ka qenë jashtë favorit për Zinedine Zidane këtë sezon. Sipas Daily Express, Real Madrid po kërkon të largojë lojtarët për të liruar fonde për të nënshkruar Eriksen në janar,përcjell ORAinfo.

Ata janë të gatshëm ta lënë Isco të largohet pas gjashtë vjet e gjysmë në Bernabeu, gjatë së cilës ai ka bërë 290 paraqitje dhe ka shënuar 48 gola. Manchester City gjithashtu thuhet se janë të interesuar në shërbimet e tij.

Gjatë kohës së tij në kryeqytetin spanjoll, Isco ka fituar La Liga, Copa del Rey dhe katër tituj të Champions League. /ORAinfo/

Komento: