Bëhuni gati, këto temperatura na presin nesër – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bëhuni gati, këto temperatura na presin nesër

19:00 | 02 Korrik 2022

Në vendin tonë po vazhdon të mbajë mot i nxehtë.

Mot kryesisht me diell dhe vapë do të mbajë gjatë pjesës më të madhe të ditës së diel.

Pasdite do të ketë vranësira të pakta, por me mundesi të zhvillimit të tyre dhe riga të izoluara shiu në formë stuhie.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmejt 30-33 gradë Celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i veriperendimit.

Komento: