Bekë Berisha thotë se Albin Kurti nuk mundet me e çkapë shtetin prej PDK-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
8 °C

Bekë Berisha thotë se Albin Kurti nuk mundet me e çkapë shtetin prej PDK-së

22:53 | 09 Tetor 2019

Bekë Berisha thotë se Kurti nuk mundet me e çkapë shtetin prej PDK’së, po të ishte e mundur e kishim bërë ne.

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Bekë Berisha, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7.

Berisha ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për çkapjen e shtetit nga PDK’ja.

“Kosova është e kapur nga LDK’ja dhe PDK’ja”, ka thënë Berisha.

“Albin Kurti nuk mundet me çkap shtetin prej PDK’së. prej pozicionit të kryeministrit nuk mudnesh me i ndryshu as prokurorët as gjykatësit. Hashim Thaçi është rpesident dhe ai i cakton ata. Nuk mundet me i çkapë se e kishim bërë ne këtë”, ka shtuar ai.

Tutje Berisha e konsideron edhe LDK’në si parti që bën pjesë në kapjen e shtetit dhe kështu Kurti është bërë pjesë e tyre.

Komento: