Berlusconi kthehet në Milan, takohet me pronarin e ri

15:13 | 21 Dhjetor 2018

Një takim i cili u zhvillua disa ditë më parë konfirmon se Milani është ende në mendimet dhe zemrën e Silvio Berlusconi, një vit e gjysmë pas shitjes së klubit.

Sipas Milano e Finanza, ish presidenti i Milanit u takua me Gordon Singer, numri një i fondit Elliott dhe pronari i ri i klubit, në Londër pak ditë më parë, përcjell ORAinfo.

Ishte një takim pune në të cilin, në një farë mase, u diskutuan çështje të tjera sesa futboll, të tilla si mosmarrëveshja në mes të Telekomit, në të cilën Elliott ka investuar dhe Vivendi, të cilët nga ana e tyre janë protagonistët e një mosmarrëveshjeje të gjatë me kompaninë e Berlusconit, Fininvest e cila dështoi për të blerë Mediaset Premium.

Por mbi të gjitha, Singer dhe Berluskoni diskutuan për të ardhmen e Milanos dhe strategjitë për të ringjallur klubin, edhe më shumë pas sanksioneve të vendosura nga UEFA për shkeljen e Panairit Financiar.
Duke filluar nga tregu dhe nga mundësia për të apeluar përsëri në Gjykatën e Arbitrazhit të Sportit.
Është përjashtuar gjithashtu se Fininvest do të kthehej në kryeqytetin e klubit, pasi Berluskoni tani është plotësisht i fokusuar në një aventurë të re me Adriano Gallianin në Monza. /ORAinfo/

Komento: