Bitcoini shkruan historinë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bitcoini shkruan historinë

19:51 | 19 Shkurt 2021

Kapitali i tregut të valutës digjitale, Bitcoin, ka kaluar shifrën e një bilion dollarëshit për herën e parë në histori.

Të premten, vlera e një Bitcoini arriti në mbi 53 mijë e 500 dollarë, duke e shtyrë përpara drejt shifrave historike.

Tregu i kësaj kriptovalute tani është më i madh se vlera e gjigantëve të pagesave, “Mastercard” dhe “Visa” bashkë.

Vlera e kësaj valute digjitale është rritur për 415 miliardë dollarë në vitin 2021, sipas të dhënave të “Bloombergut”.

Komento: