“Bomba” e ditës: Milan po e transferon lojtarin 120 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e ditës: Milan po e transferon lojtarin 120 milionësh

12:21 | 11 Shtator 2019

Zvonomir Boban dëshiron që Milani të nënshkruajë me yllin e Benfica Gedson Fernandes në afatin kalimtar të janarit.

Kuqezinjtë firmosën me dy mesfushorë në merkaton e verës së fundit si pjesë e një sulmi prej gjashtë lojtarësh; përkatësisht Ismael Bennacer dhe Rade Krunic i cili mbërriti nga Empoli për 24 milionë euro.

Sidoqoftë, ata gjithashtu ishin të lidhur me një veprim të shkurtër për Fernandes, me Gianluca Di Marzio duke i thënë Sky Italia – siç citohet nga Football Italia – që Milani kishte kërkuar informacione për 20-vjeçarin, përcjell ORAinfo.

Milanit i ishte thënë se ai do të kushtojë 30 milionë euro plus shpërblime, dhe jo shumë më vonë të dy A Bola dhe Record në Portugali deklaruan se çmimi i kërkesës ishte shumë i lartë për Paolo Maldinin.

Sipas Calciomercato, skautët e kuqezinjve janë duke vazhduar të monitorojnë Fernandes, i cili shënoi tre gola dhe shtoi gjashtë asistime në 46 paraqitje për Benfica në të gjitha garat sezonin e kaluar.

Raporti gjithashtu shton se ndërsa mesfushori ka një klauzolë lëshimi prej 120 milionë eurosh për lojtarin, Benfica në të vërtetë kërkoi 50 milionë euro në verë, një shifër që ende konsiderohej shumë e lartë.
Përkundër kësaj, Milani po mendon të bëjë një përpjekje të re në afatin kalimtar të janarit për portugezin pasi ai është një fit përshtatje perfekte ’për projektin e klubit.

Calciomercato përfundon duke deklaruar se lojtari është ‘shumë i interesuar’ për një transferim në Milano. /ORAinfo/

Komento: