“Bomba” e ditës: Nëse ndodh kjo, Guardiola dhe Mbappe do të transferohen te Milani – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Bomba” e ditës: Nëse ndodh kjo, Guardiola dhe Mbappe do të transferohen te Milani

10:55 | 29 Korrik 2020

Thashethemet për blerjen e Milanit nga Bernard Arnault kanë mbretëruar në qarqet financiare.

Ka muaj që ka zëra që pronari i grupit Louis Vuitton Bernard Arnault është i interesuar të blejë kuqezinjtë dhe ta çojë klubin në një epokë të re me një mbështetje të pasur.

La Repubblica raportoi muajin e kaluar se Arnault dhe Gordon Singer ishin për t’u takuar në zyrën në Londër të fondit Elliott për të folur për një shitje të mundshme, përcjell ORAinfo.

Ata shtuan se francezi është i interesuar për biznesin e lidhur me fuqinë tregtare dhe mediatike të futbollit në qytetin e Milano, një qytet i lidhur ngushtë me botën e modës së lartë.

Sipas Il Giornale të Mërkurën, në qarqet financiare thashethemet për blerjen e mundshme të Arnault të Milano po qarkullojnë përsëri dhe madje flitet për një marrëveshje që do të përfundojë brenda 12 muajve.

Për më tepër, gazeta shton se manjati i biznesit dëshiron të bëjë një spërkatje duke bindur Pep Guardiola të bashkohet si trajner kryesor dhe Kylian Mbappe për të mbërritur si ylli i ekipit.
Sidoqoftë, mohimet e mëtejshme vijnë nga Casa Milan. /ORAinfo/

Komento: