“Bomba” e mbrëmbjes: Higuain te Chelsea

17:35 | 16 Janar 2019

Chelsea dhe Juventus kanë filluar bisedimet për transferimin e Gonzalo Higuain.

Calciomercato zbulon ekskluzivisht se sSulmuesi argjentinas po përpiqet të bashkohet me mentorin e tij Maurizio Sarri në në Londër dhe sot ai nuk do të luajë kundër Juventusit në Superkupën italiane, përcjell ORAinfo.

Burimet i kanë thënë Calciomercato se Zonja e Vjetër është tani e hapur për shitjen e lojtarit në kredi me opsionin për të blerë.

Opsioni i Chelsea për ta bërë këtë lëvizje të përhershme, megjithatë, duhet të lidhet me objektivat e ekipit që ende duhet të vendosen.

Zonja e Vjetër gjithashtu kërkon një pagesë për kredinë e lojtarit deri në fund të sezonit.
Juventusi dëshiron garanci se Higuain do të bashkohet me Chelsea në një marrëveshje të përhershme në fund të sezonit dhe bisedimet me Blues sapo kanë filluar.

Milan e ka identifikuar Piatek si zëvendësues të Higuain. Verën e kaluar, Rossonerët nënshkruan Higuain për një marrëveshje huazimi prej 18 milionë eurosh me një opsion për të blerë në vlerë edhe për 36 milionë euro. /ORAinfo/

Komento: